Kazein(Süt Protein)

Kazein Nedir?

Kazein, sütte ve peynirde bulunan ve bu yiyeceklerde bulunan iki proteinden birini oluşturan yavaş salınan bir proteindir . Peynir altı suyu proteini ile aynı amino asit profilini taşıyan kazein proteini aslında farklı bir oranda emilir.

Sütün işlenmesi sırasında , kazein proteini, biri protein tozunda oluşan , kaslarınızı damlayan , yavaş hareket eden bir protein halini alan jöle benzeri bir madde oluşturur . Peynir altı suyu proteini , örneğin kaslarınızı daha hızlı besler. Kazein proteinini tükettiğinizde, kan amino asidiniz protein sentezinizle - kas geliştirme proteinini absorbe etme oranınızla - "zirve yapar" ve yutulduktan sonra dört saat kadar devam eder.

Kazein Proteini Ne Zaman Almalıyım?

Endişelenmeyin - protein siparişinizi iptal etmeniz ve antrenman sonrası sallanmanızdan kurtulmanız gerekmez. Peynir altı suyu proteini hala egzersiz sonrası için en iyi ekidir. Öte yandan, kazein proteini en iyi yatmadan önce alınır. Bahsettiğimiz gibi, kazein dört saate kadar kaslarınızı damlatıp besler ve özellikle de uyurken kas yapımı için rüya senaryosu hazırlar. Benzer şekilde, eğer aralıklı bir oruç tutuyorsanız (bu beş ünlüden herhangi biri gibi) , kazein proteini doygunluğu arttırdığı tespit edilen ilk öğün yemeğinden önce açlık çukurlarının kabarmasına yardımcı olabilir.

Bilim Kazein Proteini Hakkında Ne Diyor?

Kuvvet eğitimi alan 36 erkekten oluşan bir çalışma, peynir altı suyu ve kazein kombinasyonu kullanan grubun peynir altı suyu, BCAA'lar ve glutamin kombinasyonu olanları geride bıraktığını keşfetti .

Bununla birlikte, peynir altı suyu proteinine karşı kazein proteininin güç ve vücut kompozisyonu üzerindeki etkileri üzerine 2006 yılında yapılan bir çalışma , farklı sonuçlar bulmuştur. Her biri vücut ağırlığının kg'ı başına 1.5 gr peynir altı suyu veya kazein alan 13 vücut geliştiricinin incelenmesi - sonuçlar, toplam 10 hafta sonra, peynir altı suyu grubunun kuvvetinde daha fazla kazancı olduğunu gösterdi. Bunların çömeldiğinde 75.3 (52.2 kg) karşı kg ve iyileştirilebilir pres tezgahı kazein grubunda 18.5kg karşı 48 kg artmıştır.

Bunu akılda tutarak, son çalışma " iki protein tipinin farklı olup olmadığını ve / veya nasıl farklılık gösterdiğini belirlemek için egzersiz öncesi ve sonrası peynir altı suyu ve kazein proteini tüketimini karşılaştıran daha fazla çalışmaya ihtiyaç duyulduğu " sonucuna varıldı .

Kazein Proteinde Nelere Bakılmalı?

Şimdiye kadar, kazein kas geliştirme, yağ kaybı ve daha fazlası üzerindeki etkisini biliyorsunuz. Eğer 'yatma zamanı proteini' kazeinine yatırım yapmaya hazırsanız, malzemeye gelince neye bakacağınızı bilmek faydalı olacaktır.

Protein içeriği: Kepçe başına protein içeriği arayın , "Travers'a tavsiyelerde bulunun." Kepçe başına yaklaşık 20 g almalısınız. "

Micellar kazein : Bir üst çekme takviyesi istiyorsanız, micellar kazein için alışveriş yapın. Çoğu kazein proteini misel içerecektir. Travers “Bu, kazeinin doğal şekli” diyor. “İşlendiği zaman daha çabuk emilen hidrolize kazeine karşı onu daha yavaş sindirilmiş bir form yapan şey”.

Gösterilen: 1 ile 2 arası, toplam: 2 (1 Sayfa)