Et Proteini

Sığır proteinimi yoksa Peynir altı suyu proteinimi: Hangisi daha iyi?

Eski body buildingnesligibi sadece birkaç on yıl önce bildikleriyle kıyaslandığında, modern bilim,vücudumuzdakreatin,beta-alaninvearginingibi etki takviyelerinin çok daha iyi anlaşılmasını sağlamıştır. Son zamanlarda, bazı markalar,sığır protein takviyelerisatarak birçok vücut geliştiricilerin dikkatini çekti. Bu yeni ve tutkulu bir tartışma başlattı:

Sığır proteini aslında peynir altı suyundan daha mı iyidir?

Bu soruyu cevaplamak için, protein takviyelerinin ilgili yönlerini tartışacağız.Daha sonra,sığır eti proteininekarşıpeynir altı suyunu farklı kılan kriterler olarak karşılaştıracağız.
Sığır proteini ve peynir altı suyu proteiniarasındaki farkı biliyorsanızve peynir altı suyu proteiniseçerseniz,en çok satan peynir altı suyu proteiniizolatı takviyeleri bir göz atın.

Biyolojik değer

Protein kaynağından bağımsız olarak, 1 gram protein her zaman 4 kalorili enerji sel bir değere sahiptir.Bununla birlikte, vücut kas kütlesi oluşturmak için her zaman protein alımının% 100'ünü kullanamaz.Biyolojik değer, vücudun etkili bir şekilde kullandığı protein yüzdesini belirlemek için kullanılan bir ölçüm ölçeğidir.Enyüksek biyolojik değere sahipprotein kaynağıyumurtadır, çünkü vücut bu besin kaynağında bulunan amino asitlerin% 94'üne kadarını kullanabilmektedir.
Sığır proteini ile ilgili en ilginç özellik, ideal besin koşullarının toplanması şartıyla, buprotein kaynağınınbiyolojik değerinin yumurtalara eşdeğer olabilmesidir.Buna karşılık,inek sütü proteinininbiyolojik değeri ortalama% 60'tır.

Saflık

Peynir altı suyu formüllerinden elde edilen protein, saflık derecelerine bağlı olarak 104'e kadarbiyolojik bir değerelde edebilir. Sığır proteini takviyeleri bu bölümde peynir altı suyuna karışabilir mi?
Eğer ON'ın % 100 Whey Gold Standardına bakarsak her 100 gram ürün için yaklaşık 5 gram şeker olduğunu fark ederiz.Buna karşılık, Carnivor ve Predators PREY gibi popüler sığır protein ürünleri kesinlikle şekersizdir.Doymuş yağ cinsinden, peynir altı suyu, bu besin maddesinin 2 ila 4 gram arası bir içeriğe sahip olma eğilimindedir, oysa bazı sığır protein ürünleri tamamen doymuş yağsızdır veya sadece doymuş yağ izleri taşır.

Sindirim

Bir önceki noktaya bakıldığında, şekerler ve yağlar proteinlerin vücut tarafından emilimini yavaşlatırlar, çünkü sindirim enzimlerinin proteinleri en temel birimlerine (amino asitlere)kırmak için iki kat daha fazla çalışması gerekir. Peynir altı suyunda bulunan pek çok şekerin, çoğu insanın tam olarak sindiremeyeceği ya da sindiremeyeceği bir şeker türü olan laktoz içermektedir.
Ayrıca, bağırsakta sindirilen peynir altı suyunun aksine, sığır proteinlerinin sindirimi midede gerçekleşir.Bu, yaygın olarak peynir altı suyu tüketimi ile ilişkili şişme hissini önler.
Beslenme kalitesi
Daha önce belirtilen yönlere ek olarak, çoğu sığır eti proteini formülleri, vitamin ve minerallerle zenginleştirilir, böylece besin değerlerini geliştirirler.

En iyi sığır proteini nedir?

Bu gerçekleri analiz ettikten sonra,sığır eti proteiniformüllerinibelirlemek, aslındakas kütlesi ve kas kazanımındaki artışları teşvik etmekaçısındanpeynir altı suyundandaha faydalı olabilir.

Gösterilen: 1 ile 3 arası, toplam: 3 (1 Sayfa)