Protein Tozu

Türüne Göre En İyi 9 Protein Tozu


Whey Protein Tozu

Peynir altı suyu , hızlı ve kolay bir şekilde sindirilen ve emilen, tam ve enerjili hissetmenize yardımcı olabilecek süt bazlı bir proteindir. Whey protein, egzersiz yaparken kullanmak için iyi bir seçim olabilir.

Whey protein , kilo vermek, metabolizmayı artırmak ve kas yapısını artırmak isteyen insanlar için pazarlanan düşük karbonhidratlı bir seçenektir. Şeker içermez ve tatlı dişlerinizi tatmin ederken şeker isteklerini azaltmanıza yardımcı olmak için tasarlanmıştır.

Bu protein tozu, diğer protein tozlarında ortak olan acı tatlardan yoksun olduğunu belirten yorumcular ile lezzet için yüksek not alır. Toz, aşağıdakiler de dahil olmak üzere çeşitli tatlar sunar.

Kek, Çikolatalı muzlu kek,Vanilya karamel

Karışım kremsi bir kıvamdadır ve hızlı ve kolay bir tatlı ya da atıştırma için süte, yoğurt ya da tatlıya eklenebilir. 

Whey Protein

Beslenme

32 gram başına miktar (1 porsiyon)

kalori

130

protein

23 gram

karbonhidratlar

4 gram


Vanilya aromalı whey protein tozu şaşırtıcı tadı, emilim kolaylığı ve içeriği ile dikkat çekmektedir.
Avustralya ve Yeni Zelanda'da otlarla beslenen serbest menzilli ineklerden elde edilen bu minimal işlenmiş peynir altı suyu tozu soya, glüten veya yapay bileşenler içermez ve düşük laktoz içeriğine sahiptir. Hiçbir sığır büyüme hormonu kullanılmamaktadır.
Kilonuzu yönetmek ve kasları artırmak istiyorsanız bu iyi bir seçim olabilir.

Kazein Protein Tozu

Kazein protein tozu çabuk sindirilir ve yavaşça emilir, bu da daha uzun süre tok hissetmenize yardımcı olabilir, bu da iştahınızı azaltmanıza yardımcı olabilir. Yavaş sindirim ve emilim oranı ayrıca uzun sürelerde kas büyümesini desteklemeye yardımcı olabilir.

Kazein Protein Tozu

Beslenme

30 gram başına miktar (1 porsiyon)

kalori

112

protein

26 gram

karbonhidratlar

<1 gram


Bu tatlandırılmamış kazein protein tozu , kas yapmak için kullanılabilir. Ayrıca egzersiz yaptıktan sonra kas iyileşmesine yardımcı olabilir.
Bu toz hiçbir dolgu proteini içermez. Aynı zamanda, iyi bir kalsiyum kaynağıdır - 484 miligram veya servis başına günlük önerilen değerin yüzde 48'i - bu da diş ve kemik sağlığının iyileştirilmesine yardımcı olabilir.
Topaklanmadığı için shaker ile kullanımı son derece kolaydır.

Yumurta Beyazı Protein Tozu

Yumurta akı proteini yağsız kas kuvveti oluşturmaya ve kas onarımı ve iyileşmesine yardımcı olan amino asitlerle doludur .

Yumurta Beyazı Protein

Beslenme

33 gram başına miktar (1 porsiyon)

kalori

100

protein

23 gram

karbonhidratlar

2 gram


Bu yumurta beyazı protein tozu süt içermez, laktoz içermeyen insanlar için iyi bir seçimdir. Aynı zamanda glutensizdir ve kolayca sindirilebilir.
Ek olarak, toz GDO, antibiyotik ve hormon içermez .

Homojen yapısı ile topaklanma yapmaz ve shaker kullanarak, süt ve meyve suyunda iyi karışır. Vanilya veya çikolata tadı, özellikle bir tatlı seçeneği istediğinizde, yulaf ezmesine lezzetli bir katkı sağlar. 

Kolajen Protein Tozu

Kollajen kasların bir bileşenidir ve vücudunuza kollajenle takviye etmek, egzersiz sonrası kas büyümesini uyarmaya yardımcı olabilir. Ayrıca kaslarınızın düzgün çalışmasına yardımcı olabilir.
Bunlara ek olarak, yapılan bir çalışmada Kollajen takviyesinin, direnç eğitimi ile birlikte kullanıldığında yaşa bağlı kas kaybını azaltmaya yardımcı olabileceğini gösteren kanıtlar bulundu. Bu çalışma sadece erkeklere bakıldığından, bu ilişkiyi daha iyi anlamak için daha fazla araştırmaya ihtiyaç vardır.

Kollajen Protein Tozu

Beslenme

33 gram başına miktar (3 porsiyon)

kalori

120

protein

30 gram

karbonhidratlar

0 gram


Bu sığır kollajen peptidi protein tozu , glüten ve süt içermez ve sindirilmesi ve emilmesi kolaydır. Otla beslenen, merada yetiştirilen sığırlardan elde edilen GDO olmayan bir üründür.
Bu toz, sağlıklı kasları, kemikleri ve eklemleri destekleyebilen sağlıklı kollajen üretimini desteklemeye yardımcı olabilir.
Kokusuzdur meyve sularına karıştırılarak içilebilir.

Bitki Bazlı Protein Tozları

Pirinç, bezelye ve kenevir gibi bitki bazlı proteinler, vegan olan veya laktoz alerjisi olan kişiler için idealdir. Her bitki bazlı proteinin kendine özgü faydaları vardır.
Örneğin, sarı bezelyeyle yapılmış bezelye proteini, kas kütlesi gelişimi için etkili olabilir.

Kahverengi pirinç protein tozu , whey protein ile aynı yararları sağlar.
Kenevir proteini , dokuz esansiyel amino asitin tümünü içerdiği için tam bir proteindir. Ayrıca sindirimi de kolaydır.

Bezelye Proteini

Beslenme

33 gram başına miktar (1 porsiyon)

kalori

130

protein

27 gram

karbonhidratlar

4 gram


Bu saf bezelye proteini demir ve tüm temel amino asitleri içerir. Düşük karbonhidrat tozu ilave şeker veya yapay tat vermez ve vegan, glütensiz veya süt içermeyen  besinleri tercih eden insanlar için uygundur.
Topaklanma olabilir, doğal olarak tatlı bir kakao tadına sahiptir ve tatlılarda, pudinglerde veya içeceklerde iyi karışır. Ayrıca vanilya aromasında da bulunur.

Kahverengi Pirinç Tozu

Beslenme

30 gram başına miktar (1 porsiyon)

kalori

124

protein

26 gram

karbonhidratlar

2,3 gram


Yüzde 80 proteinden yapılmış, organik kahverengi pirinç protein tozu soya ve glüten içermez. Vegan veya laktoz içermeyen besinleri tercih eden insanlar için ideal bir seçimdir. Sindirimi kolaydır ve şişkinliğe neden olmaz.
Toz, anti-enflamatuar bileşiklere ve demire ek olarak dokuz esansiyel amino asitin tümünü içerir.

Kahverengi pirinç tozu egzersizden önce almak için idealdir ve performansı artırmaya yardımcı olabilir. Kas kurtarma ve büyümesine yardımcı olmak için egzersiz yaptıktan sonra da alabilirsiniz.
Topaklanma bırakmayan, sıcak ya da soğuk içecek karışmayı kolaylaştıran ince bir kıvama sahiptir.

Kenevir Protein Tozu

Beslenme

30 gram başına miktar (1 porsiyon)

kalori

120

protein

13 gram

karbonhidratlar

11 gram


Kenevir protein tozu enerjiyi artırmaya yardımcı olabilir ve magnezyum, demir ve lif için iyi bir kaynaktır. Aynı zamanda omega yağ asitleri ve dokuz esansiyel amino asidin tümünü içerir.
Bu kenevir tozu, glütensiz ve sindirim hassasiyeti olan insanlar için uygundur. Topraksız, cevizli bir tada sahiptir, tatlandırıcıdan arındırılmış ve un yerine kullanılabilir.
Suda iyi çözünür, yoğurt ve unlu mamullere lezzetli bir katkı sağlar. Ayrıca salata ve çorbalara ekleyebilirsiniz. 

Kabak Çekirdeği Protein Tozu

Beslenme

30 gram başına miktar (2 porsiyon)

kalori

104

protein

19.6 gram

karbonhidratlar

2,7 gram


Kabak çekirdeği tozu, Oregon'da organik olarak üretilir. Kabak proteini kolayca sindirilebilirdir ve vegan, glutensiz veya laktoz intoleransı olan insanlar için uygundur. Ayrıca çinko, demir ve magnezyum yüksektir.
Ayrıca, yüksek triptofan seviyeleri nedeniyle ruh halinizi iyileştirmeye ve uykuyu desteklemeye de yardımcı olabilir. Triptofan, serotonin için bir öncü olan bir amino asittir.

Bu protein tozu bir bardak süt, yulaf ezmesi veya başka bir sağlıklı karbonhidratla karıştırılabilir.

Protein Tozu Nasıl Kullanılır

Protein tozu birçok yolla alınabilir. En basit yol, bir içecek ile karıştırmaktır. Protein tozu ayrıca yoğurt, yulaf ezmesi gibi basit yiyeceklere de karıştırılabilir.
Kendinizi yaratıcı hissetmek istiyorsanız, her zamanki tariflerinize ilave olarak protein tozu veya bir ikame olarak kullanmayı deneyin. Örneğin çorbalarda, vejeteryan burgerlerinde ve unlu mamullerde protein tozu kullanabilirsiniz.

Sağlık hedeflerinizin ne olduğuna karar verdikten sonra, ne zaman protein tozu alınacağına karar verebilirsiniz . Günde bir ya da birkaç küçük protein proteini almak isteyebilirsiniz.
Kilo vermek istiyorsanız, gün boyunca yüksek proteinli yiyecekleri de ekleyebilirsiniz.

Atletik performansınızı veya dayanıklılığınızı arttırmak için protein tozu kullanıyorsanız, bir antrenmandan önce veya bir antrenman sırasında protein tozu kullanabilirsiniz.
Kas oluşturmak için, bir antrenman bittikten sonra iki saat içinde protein tozu tüketin. Gün boyunca az miktarda protein yemek, kas kaybını önlemeye yardımcı olacaktır.  Protein Tozu uyumadan önce alındığında kaslarınızın iyileşmesine yardımcı olabilir.

Protein Tozu Nasıl Seçilir

Protein tozları, atletik performansı geliştirirken kas oluşturmak ve tonlamak isteyen spor tutkunları için popüler seçimlerdir. Ayrıca diyet kısıtlamaları nedeniyle diyetlerini tamamlamakla veya sadece sağlıklı bir protein kaynağı eklemekle ilgilenen insanlar arasında da popülerdir.

Protein tozları ayrıca, zaman için bakıldığında protein almanın hızlı ve kolay bir yolu olabilir.
Protein tozları, çeşitli protein kaynaklarından yapılır. Size en uygun protein tozunu bulmak için, hangi bileşenlerin ihtiyaçlarınız için en iyi olduğuna karar vermeniz gerekir.

Hayvan bazlı protein tozları, kazein, peynir altı suyu ve kolajen olarak çeşitleri mecvuttur.
Bitki bazlı protein tozları bezelye, pirinç ve kenevir içerir.

Mümkün olduğunca az bileşen içeren protein tozlarını arayın. Etiketleri daima dikkatlice kontrol edin ve sodyum, şeker veya yapay renkler ve tatlar dahil herhangi bir katkı maddesi arayın.
Hangi tip en iyisidir?

Seçtiğiniz protein tozunun türü, kas geliştirmek, kilo vermek veya günlük protein gereksinimlerinizi karşılamak gibi ihtiyaçlarınız ve amaçlanan sonuçlara bağlı olacaktır .

Bazı protein tozu kaynakları da istenmeyen yan etkilere neden olabilir. Seçtiğiniz protein tozunun, özellikle herhangi bir östrojen, insülin veya tiroid endişeniz varsa, hormon regülasyonunuzu nasıl etkileyebileceğini dikkatlice düşünün. Hem bitki hem de hayvansal proteinler, hormonal endişeleri daha da arttırabilen iltihaplanma ve sindirim sorunlarına neden olabilir. Her zaman temiz bir ürün arayın, çünkü katkı maddeleri hormon seviyenizi de etkiler.

Bazı protein tozları erkekler veya kadınlar için özel olarak tasarlanmıştır. Kas kazanmak ve yağ kaybetmek isteyen erkekler whey protein veya kazein seçebilir. Soya, bezelye ve pirinç proteinleri, iyi bitki bazlı seçeneklerdir.
Kadınlar için hayvansal tabanlı seçenekler whey, kollajen ve yumurta akı protein tozlarıdır. Bitki bazlı seçenekler bezelye, kenevir ve kahverengi pirinç olabilir.

Protein Tozu Güvenli mi?

Protein tozları genellikle iyi tolere edilir bu da çoğu insan için güvenli olmasını sağlar. Bununla birlikte, bazı sindirim türlerinin özellikle sindirim açısından sizi etkilemesi olasıdır. Bazı protein türleri gaz, şişkinlik veya mide kramplarına neden olabilir. Deri reaksiyonları da mümkündür.

Tıbbi bir rahatsızlığınız varsa veya protein tozlarından etkilenebilecek herhangi bir ilaç alıp almadığınızı doktorunuza danışın. Peynir altı suyu proteini albendazol (Albenza), alendronat(Fosamax) ve bazı antibiyotiklerle etkileşime girme potansiyeline sahiptir .

Hamileyseniz veya emziriyorsanız, protein tozu tüketmeden önce doktorunuzla konuşun.

En İyi Protein Tozu


#MARKAFİYAT
#1

QNT Metapure Zero Carb Izole Protein 2000 gr

359 TL
#2

Multipower %100 Pure Whey Protein 2000 Gr

349 TL
#3

BigJoy BigWhey Protein 2244 gr

249 TL
#4

Muscletech NitroTech Whey Gold Protein 2270 gr

349 TL
#5

Optimum Gold Standard Whey 2273gr

315 TL
#5

Olimp Isolate Whey Protein 2200 Gr

429 TL


Gösterilen: 1 ile 50 arası, toplam: 60 (2 Sayfa)