Performans

Taurin nedir?

Taurin esansiyel olmayan bir amino asittir ve iskelet kası dahil olmak üzere vücudun birçok yerinde yüksek konsantrasyonda bulunur. Et, süt ve deniz ürünleri de dahil olmak üzere çeşitli gıda kaynaklarında doğal olarak bulunur. Sonuç olarak, vegan bir diyet uygulayan insanlar genellikle doğal olarak en düşük seviyelerde taurin tüketir - ve bu nedenle takviyesi faydalı bulabilir.

Enerji ve egzersiz öncesi formülasyonlarda sıklıkla kullanılır .

NASIL YAPILIYOR?

Taurin, diğer amino asitler gibi amino asit olan Sistein'den türetilir ancak genellikle amino asitlere ait olan bir karboksil grubundan yoksundur.

Doğal olarak, sistein sülfinik asit yolu adı verilen bir işlemle pankreasta sentezlenir. Tüketici talebi nedeniyle, maddenin ticari üretimi kimyasal sentezin başlamasıyla popüler hale geldi.

FAYDALARI NELERDİR?


Taurinin algılanan faydaları fizyolojik gelişmeler - özellikle kardiyovasküler fonksiyon, kas etkinliği ve bilişsel stimülasyonla bağlantılıdır. Taurin varlığında kardiyak kasların güçlendiğine ve iskelet kasının zorlama altında arttırılmış kapasite ile egzersize daha duyarlı hale geldiğine inanılmaktadır.

Ayrıca, Taurinin beyine giden yolu açmaya yardımcı olabileceğine inanılıyor - bu anlamda Kafeine çok benzemiyor . Odaklanma ve uyanıklığı artırmak isteyen insanlar için popüler bir tamamlayıcıdır.

NE ZAMAN TAURİN KULLANMALIYIM?


Taurin en iyi egzersizden önce veya ek odaklanmanın gerekli olduğu günün herhangi bir saatinde alınır.

NE KADAR ALMALIYIM?

Porsiyon başına 1g tipik olarak yeterlidir. Gerektiğinde günlük 1-3 porsiyon alınız.

HUSUSLAR.

Taurin, doğru kullanıldığında genellikle güvenli olarak kabul edilir. Genellikle enerji içeceklerine dahil olmasıyla öne çıkıyor, ancak normal olarak kafein ve glikoz gibi bileşenlerin bir birleşimi olup uzun süre kötüye kullanılması durumunda sağlık sorunlarına yol açabiliyor. Her şey gibi, ılımlılık anahtardır.

Taurin içeren yiyecekler:


Balık
Balık yüksek oranda taurin içerir. California Üniversitesi Veteriner Fakültesi Moleküler Biyoloji Anabilim Dalı, Davis Davis, tüm capelin'in bir kilogram kuru ağırlık başına 6.174 g taurin içerdiğini bildirmektedir. Pişmiş dungeness yengeç kilogram kuru ağırlığı başına 5.964 g taurin içerir. Bütün uskumru kilogram kuru ağırlık başına 9.295 g taurin içerir ve Alaskan somon filetoları kilogram kuru ağırlık başına 4.401 g taurin içerir.

Et
Hayvan eti iyi bir taurin kaynağıdır. Çeşitli büyük hayvanlar. kuşlar ve böcekler dahil, hepsi taurin içerir. Mekanik olarak kemiksiz sığır eti kilogram kuru ağırlık başına yaklaşık 197 mg taurin içerir. Sığır karaciğeri, kilogram kuru ağırlık başına yaklaşık 2.359 g taurin içerir. Kuzu, kilogram kuru ağırlığı başına yaklaşık 3.676 g taurin içerir ve tavuk karaciğeri, 2003 yılında "Hayvan Fizyolojisi Dergisi" nde yayınlanan bir UC Davis çalışmasına göre kilogram kuru ağırlığı başına yaklaşık 6.763 g taurin içerir.

İnsan Anne Sütü
Bebekler, taurin diyet alımını gerektirir. Anne sütünün mükemmel bir kaynağı vardır. Kolostrum olarak da bilinen ilk dört ila beş günlük doğum sonrası anne sütünde yüksek miktarda taurin bulunur. Yavaş yavaş anne sütündeki taurin miktarı azalır ve doğumdan 30 gün sonra, tepe seviyelerinin kabaca yüzde 40'ı vardır. Taurin beynin ve gözlerin gelişiminde önemli olduğundan, bebek maması üreticileri onu yapay bebek sütlerine eklemeye başladılar.

Deniz Algea ve Bitkileri
Karada yetişen sebzeler taurin içermese de, "Bitki Fizyolojisi" dergisinde yayınlanan 1997 tarihli bir araştırmaya göre deniz yosunu taurin içermektedir.

Tribulus Terrestris Nedir?


Tribulus terrestris, Çin'e ve Uzak Doğu Asya'nın diğer bölgelerine özgü doğal bir bitkisel içerik olan küçük, eğri bir bitkidir. Bu bitkinin kökleri ve meyveleri yüzyıllardır tıbbi amaçlar için kullanılmıştır ve birçok sağlık ve sağlık özelliğine sahip olmasıyla ünlüdür - özellikle erkek libidolarıyla bağlantılıdır.

Bu gün, takviye formundaki bu bitkisel bileşen, çoğu vücut geliştirme takviyesi yığınında güçlü bir favoridir; bu, esas olarak tribulusun birincil fonksiyonunun, güçlü bir testosteron güçlendirici olarak işlev görmesi gerçeğine bağlıdır.

Tribulus Terrestris Kim İçin?


Birçok vücut geliştirmeci ve sporcu doğal olarak testosteron seviyelerini arttırmaya yardımcı olmak için tribulus terrestris takviyelerini kullanır; bu da atletik performansı, kas kütlesini, kas gücünü, enerji seviyesini ve daha fazlasını geliştirmeye yardımcı olur. Bununla birlikte, testosteron, kırmızı kan hücrelerinin üretimini teşvik etmek dahil olmak üzere vücuttaki diğer birçok önemli fonksiyonla bağlantılı olduğundan, bu bitkisel bileşenden faydalanabilecek sadece sporcular ve fiziksel olarak aktif bireyler değildir.

Bu nedenle düşük testosteron düzeyleri ile ilgilenen bireyler ve yetersiz doğurganlık gibi cinsel sağlık sorunlarından muzdarip olanlar da yarar sağlayabilir. Erkekler bu ekin ana kullanıcıları olsa da, bazı kadınlar için de faydalar sağlayabilir.

Tribulus Terrestris'in Temel Faydaları Nelerdir?


Şimdi, tribulus terrestris'in ne olduğunu ve onu en iyi şekilde kimlerin kullanabileceğini bildiğimize göre, şimdi, tribulus takviyesiyle ilgili temel faydalardan bazılarına göz atalım.

Testosteron Artırır
Bu doğal takviyeyle ilişkili en önemli faydalardan biri, insan vücudunda testosteron üretimini doğal olarak arttırdığı kanıtlanmış olmasıdır. Bunun nedeni, vücutta testosteron üretimine yardımcı olan protodioscin olarak bilinen testosteronun doğal bir öncüsüdür. Aynı zamanda testosteron üretimini teşvik eden luteinize edici hormonun üretimini arttırır.

Testosteron hem erkekler hem de kadınlar için vücutta önemli rol oynayan bir seks hormonudur. Erkeklerde ergenlik döneminde büyüme spurts, yüz ve kasık kılların büyümesi ve ses derinliği gibi birçok değişiklikten sorumludur. Ayrıca sperm üretimi için de gereklidir ve libidoyu düzenlediği düşünülmektedir. Bununla birlikte, vücut geliştiriciler ve sporcularla olan ilgisi, testosteronun bir erkeğin kemik yoğunluğunu, yağ dağılımını, kas kütlesini ve kas gücünü etkileyebileceği gerçeğinde yatmaktadır.

Kadınlarda, testosteron ayrıca cinsel dürtü için katkıda bulunur ve her iki cinsiyet için de vücudu yeni kırmızı kan hücreleri yapmaya teşvik eder.

Genel olarak, erkeklerde testosteron seviyeleri, 30 yaşından sonra giderek azalmakta ve bu durum birçok kişinin cinsel dürtü azalmasına, kas kütlesi kaybına ve vücut yağının artmasına neden olabilmektedir. Bunu göz önünde bulundurarak, takviyenin ne kadar cazip olabileceğini, belirli bir fiziği korumak isteyip istemediğinizi veya sadece formda ve sağlıklı kalmakla ilgilendiğinizi görmek kolaydır.

Kas kütlesini artırabilir
Testosteron, insan vücudundaki kas dokusunun büyümesinde ve onarımında kilit bir rol oynayan oldukça anabolik bir hormondur. Vücudun kas liflerine yeni protein telleri ekleyerek kas dokularını onardığı, boyutlarını ve kuvvetlerini arttıran protein sentezini arttırır. Protein sentezini artırarak, testosteron, kasların egzersiz / ağırlık antrenmanına adapte olma hızını ve derecesini artırabilir.

Bir insan ne kadar testosteron üretirse, sonuç olarak o kadar fazla kaslı olurlar. Tribulus, doğal olarak testosteron üretimini arttırdığı için, takviyeyi kullanan kişiler kas kütlesi kazanmayı daha kolay bulacak ve dahası, iyileşme oranları da daha hızlı hale gelecektir.

Bu nedenle egzersiz rejiminizin bir parçası haline getirmek, spor salonuna verdiğiniz çabayı desteklemeye gerçekten yardımcı olabilir.

Gösterilen: 1 ile 25 arası, toplam: 25 (1 Sayfa)