Kilo ve Hacim

Mass Gainer Fiyatları


Mass Gainer , kas kütlesi eklenmesine yardımcı olma amacıyla protein, karbonhidrat ve muhtemelen yağ sağlayan bir tamamlayıcıdır. Kilo alımını arttırmak için günlük kalori alımınızı arttırmayı amaçlayan yüksek kalorili bir protein tozu.


Mass Gainer Kullanmalı mıyım?

Piyasadaki diğer pek çok protein tozu ile, neden kilo alım takviyesi kullanmaya karar vermelisiniz? Aşağıdakilerle mücadele ediyorsanız, kazanım takviyesi kullanmayı düşünmelisiniz:

Yeterince Kalori Tüketin 

Kütle koymak için kalori fazlasında olmanız gerekir. Bu, egzersizle yakarken ve sadece günlük rutininizde geçirdiğinizden günde 300-500 kalori daha fazla tükettiğiniz anlamına gelir. Eğer kütle eklemeye çalışıyorsanız ve ağırlıkta bir artış görmediyseniz, o zaman bir kalori fazlası değildir. Bir fazlalıkta olmadan, kitle kazanamayacaksınız. Gerçekten bu kadar basit.


Bir kalori fazlasına ulaşmaya çalışırken, makro besinlerin doğru kalitesini tüketmek önemlidir. Kalori fazlası elde etmek istediğiniz her şeyi yemek anlamına gelen 'kirli kütle' ifadesini iyi duymuş olabilirsiniz. Kızarmış tavuk tüketmek kalori alımınızı artırabilir, fakat aynı zamanda yağ artışı ile birlikte gelir.


Büyük bir öğün tüketmek, kendinizi şişkin hissetmenize neden olabilir ve bu öğünleri egzersiz öncesi yapıyorsanız, egzersiz yapma kabiliyetinizi ciddi şekilde etkileyebilir. Alternatif olarak, spor sonrası büyük bir makro besin zengin yemek sonrası egzersiz yemeye yetecek kadar aç hissetmeyebilirsiniz. Mass Gainer protein tozu formunda sıvı beslemenin tüketilmesi işleri kolaylaştırır.


Protein ve karbonhidratlar gibi kütlelere koymak için ihtiyaç duyduğunuz makro besinleri tüketmek zor olabilir. Bu, kabarık bir fazda, yeterli miktarda lif, vitamin ve mineral temin etmek için yeterli meyve ve sebzeleri unutmanın (ya da basit bir yere sahip olmanın) kolay olduğu anlamına gelir.

Kas kazanmak için egzersiz yapmak bağışıklık sisteminizi zorlar ve ciddi iltihap oluşturur.


Bir 'yağsız kütle', aşırı bir artıdan ziyade hafif bir kalori fazlasına karşılık gelir. Her ikisi de kitlesel kazanıma yol açacak, ancak farklı oranlarda. Kazançlı bir takviye almak, porsiyon büyüklüğünün protein, karbonhidrat ve yağ için kolayca ölçülebilmesi nedeniyle takip etmenize yardımcı olabilir. Paketin arkasına yazıldığı için bunu çözmek çok daha kolaydır, oysa öğünlerde tam makroları bulmak için her şeyi kendiniz ağırlıklandırmanız gerekir.


Mass Gainer Ne Zaman Kullanmalıyım?

Bir Mass Gainernın asıl amacı kalorileri arttırmak ve büyümeyi teşvik etmektir. Bu , sabahları  sizi güne yaklaştırmak ve anında kalori alımınızı artırmak için alınabileceği anlamına gelir , bu nedenle gün boyunca sürekli olarak kalori almak konusunda endişelenmenize gerek kalmaz.

Ayrıca, çok sayıda kalori harcadıktan sonra çalışmadan sonra da alınabilir. Bir Mass Gainer, vücudunuzun ana enerji kaynağı olarak görev yapan karbonhidratların yanı sıra, yakıtın geri kazanılmasına yardımcı olmak için kas onarımına ve büyümesine katkıda bulunacak yüksek bir protein içeriği sunacaktır.

Gösterilen: 1 ile 24 arası, toplam: 24 (1 Sayfa)