AramaAmino Asit Nedir?


Amino Asit Nedir?

İnsan vücudunun yüzde yirmi proteini oluşur. Protein hemen hemen tüm biyolojik işlemlerde önemli bir rol oynar ve amino asitler bunun yapı taşlarıdır.   Hücrelerimiz, kaslarımız ve dokumuzun büyük bir kısmı amino asitlerden oluşur, bu da hücrelere yapılarını vermek gibi birçok ön..

Tümünü Oku

Arginine Nedir Arjinin İçeren Besinler


Arginine Nedir Arjinin İçeren Besinler

Arginine Nedir. Hangi Besinlerde Arginine Vardır. Arjinin faydaları ve Yan Etkileri Nelerdir.Arginine, kan akışını düzenlemek için önemli olan bir amino asit türüdür.Amino asitler, proteinin yapı taşlarıdır. Proteinler amino asitlere sindirilir ve daha sonra vücuda emilir. Vücudunuzun ihtiyaç duyduğu farkl..

Tümünü Oku

Aspartik Asit Testosteronu Artırabilir mi?


Aspartik Asit Testosteronu Artırabilir mi?

Testosteron, kasgeliştirme ve libidodan sorumlu olan iyi bilinen bir hormondur. Bu nedenle, her yaştan insan bu hormonu arttırmanın doğal yollarını arıyor. Popüler bir yöntem, testosteronuarttırdığı iddia edilen diyet takviyelerini almaktır. Bu ürünler genellikle amino asit D-aspartik asidi içerir. Bu makale D-aspartik asidin ne old..

Tümünü Oku

B Vitamini Eksikliği Belirtileri


B Vitamini Eksikliği Belirtileri

B vitamini neden önemlidir? B vitamini, hücre sağlığını korumak ve enerjilendirilmenizi sağlamak için kilit rol oynayan durumdur. Her B vitamini türü aynı şeyi yapmaz. Ek olarak, farklı B vitamini türlerinin tümü farklı yiyecek türlerinden gelmektedir. Örneğin B-12 Vitamini, öncelikle et ve süt ürünlerinde bulunur. Meyve ve ..

Tümünü Oku

Bcaa Ne Zaman Kullanılır


Bcaa Ne Zaman Kullanılır

Hem iyi eğitilmiş sporcular hem de günlük fitness tutkunları çoğu zaman dallı zincirli amino asitler (BCAA'lar) ile desteklenmektedir. Bazı kanıtlar kas yapımında, egzersiz yorgunluğunu azaltmada ve egzersiz sonrası kas ağrısını azaltmada yardımcı olabileceğini göstermektedir. İnsanlar genellikle istenen sağlık yararlarını elde etme..

Tümünü Oku

BCAA'ların Kanıtlanmış Faydaları


BCAA'ların Kanıtlanmış Faydaları

İnsan vücudunda binlerce farklı proteini oluşturan 20 farklı amino asit vardır.20 tanesinden dokuzu esansiyel amino asit olarak kabul edilir, yani vücudunuz tarafından yapılamaz ve diyetiniz yoluyla elde edilmesi gerekir.Dokuz esansiyel amino asitten üçü dallı zincirli amino asittir (BCAA'lar): lösin, izolösin ve valin.“Dallanmış zincir”, yumurta, ..

Tümünü Oku

Beta Alanin Nedir Ne İşe Yarar


Beta Alanin Nedir Ne İşe Yarar

Beta-Alanine - Yeni Başlayanlar İçin Bir RehberBeta-alanin sporcular ve spor tutkunları arasında popüler bir destektir.Çünkü performansı arttırdığı ve genel sağlığa fayda sağladığı gösterilmiştir.Bu makale beta alanin hakkında bilmeniz gereken her şeyi açıklar.Beta Alanin Nedir?Beta-alanin, esansiyel olmayan bir amino asittir.Çoğu amino asit..

Tümünü Oku